11 LISTOPADA- ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

„ Jeszcze Polska nie zginęła…”

W 1795 roku Rosja , Prusy i Austria dokonały III rozbioru Polski. Na 123 lata zniknęła ona z mapy Europy. Dopiero w roku 1918 nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość. W tym roku świętowaliśmy kolejną rocznicę tego podniosłego i jakże ważnego dla każdego Polaka wydarzenia. Z tej to właśnie okazji mogliśmy 9 listopada uczestniczyć w pięknym apelu, przygotowanym przez uczniów naszej szkoły. Wątki zaczerpnięte z historii Polski przeplatały się z  wykonaniami pieści wolnościowych i patriotycznych. Uczniowie wraz z opiekunami w ciszy i skupieniu wysłuchali przygotowanego repertuaru. Ta wyjątkowa uroczystość przypomniał nam wszystkim, że dzięki odwadze i poświęceniu innych, my ludzie XXI wieku możemy żyć w wolnym i niepodległym kraju!