Podczas ostatniego w tym roku szkolnym spotkania członków Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody podsumowaliśmy działania i zadania realizowane w ciągu minionych miesięcy. Była to doskonała okazja do wspomnień, rozmów oraz refleksji nad licznymi inicjatywami ekologicznymi, w których uczestniczyli nasi uczniowie. W ramach podziękowania za całoroczną, systematyczną pracę, zaangażowanie oraz aktywny udział w przedsięwzięciach organizowanych
Czytaj więcejSukcesy naszych uczniów w VI Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej 2025/2026 Uczniowie naszej szkoły odnieśli znaczące sukcesy w VI Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej 2025/2026. Rozgrywki ligowe odbywały się w formie turniejów online organizowanych raz w miesiącu, od grudnia 2025 r. do kwietnia 2026 r. Uczestnicy mieli okazję systematycznie doskonalić swoje umiejętności szachowe, zdobywać punkty do klasyfikacji
Czytaj więcejZ ogromną satysfakcją informujemy o znakomitych wynikach uczniów Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach w "Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Geograficznej". Konkurs odbył się w kwietniu 2026 roku, natomiast oficjalne wyniki dotarły do szkoły w czerwcu. Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że geografia należy do ich mocnych stron. W kategorii klas IV–V aż 7 uczniów zdobyło tytuł laureata, natomiast w kategorii klas VII–VIII tytuł
Czytaj więcejOstatnie spotkanie realizowane w ramach projektu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” odbyło się w formie gry terenowej na Stadionie w Kielcach. Była to doskonała okazja do sprawdzenia wiedzy i umiejętności zdobytych przez uczniów podczas wcześniejszych zajęć projektowych. Uczestnicy, pracując w zespołach, wykonywali różnorodne zadania wymagające współpracy, kreatywności oraz wykorzystania zdobytych kompetencji. Nie zabrakło
Czytaj więcejWARSZTATY KULINARNE26 maja klasa 5a (w ramach wcześniejszego świętowania Dnia Dziecka) była nafantastycznych warsztatach kulinarnych w Domowej Spiżarni. Wcielenie się w role kucharzai cukiernika sprawiło wszystkim wiele radości.
Czytaj więcej10 czerwca 2026 roku Klasy: 5a, 5b, 5c i 5d pojechały do niezwykle kameralnego TeatruWspółczesnego w Krakowie na przedstawienie „Chłopcy z Placu Broni”. Spektaklbardzo się podobał, nawet tym, którzy nie czytali lektury. Niestraszna nam byłapogoda i obowiązkowym punktem wizyty w Królewskim Mieście był Wawel i Rynekz Sukiennicami.
Czytaj więcejJuż dawno nasza biblioteka włączyła się do akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W maju b. r. szk. odbyły się zajęcia propagujące czytelnictwo pod hasłem : „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”. Uczestniczyły w nich wszystkie drugie klasy. Podczas tych lekcji nauczyciele bibliotekarze głośno czytali uczniom legendy dotyczące naszego regionu zamieszczone w książce Marioli Jarockiej pt.„ Wędrówki po
Czytaj więcejCopyright SP 25 w Kielcach 2026