Uczniowie - członkowie naszego skLOP uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Rezerwatu Przyrody Wietrznia oraz Centrum Geoedukacji w Kielcach. Była to doskonała okazja do poznania niezwykłego dziedzictwa geologicznego regionu świętokrzyskiego oraz poszerzenia wiedzy o procesach zachodzących na Ziemi. Rezerwat Wietrznia należy do najcenniejszych obiektów geologicznych w Polsce, gdzie w odsłonięciach skalnych można „czytać historię
Czytaj więcejPierwsza pomoc przedmedyczna – umiejętności, które mogą uratować życie.W ramach realizacji projektu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” uczniowie uczestniczyli w kolejnych zajęciach rozwijających praktyczne umiejętności przydatne w życiu codziennym. Tym razem tematem spotkania była pierwsza pomoc przedmedyczna. Podczas zajęć uczestnicy poznali podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Uczyli się
Czytaj więcejTerenoznawstwo w praktyce – kolejne zajęcia w ramach projektu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” .Uczniowie klas ósmych uczestniczący w projekcie „Szkoła Kompetencji Przyszłości” wzięli udział w kolejnych zajęciach rozwijających praktyczne umiejętności i kompetencje przydatne w codziennym życiu. Tym razem uczestnicy poznawali zagadnienia związane z terenoznawstwem i orientacją w terenie. Podczas zajęć ćwiczyli prawidłowe
Czytaj więcejW związku z „Tygodniem Bibliotek”, 15 maja 2026 r. uczniowie klasy IIId z wychowawczyniami oraz panią z czytelni odwiedzili znajdującą się przy ulicy Naruszewicza bibliotekę publiczną. Podczas spotkania w Filii nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach nasi uczniowie poznali inny niż szkolna typ biblioteki, sposób zapisu do niej czytelnika oraz zasady korzystania z publicznych zasobów. Panie bibliotekarki pokazały uczniom księgozbiór
Czytaj więcejUczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnych zajęciach realizowanych w ramach projektu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Tym razem spotkanie pod hasłem „Nie tylko Skłodowska – geniusze drugiego planu” odbyło się w Energetycznym Centrum Nauki KPT. Celem zajęć było przybliżenie sylwetek wybitnych polskich naukowców oraz ich wkładu w rozwój światowej nauki. Uczniowie
Czytaj więcejUczniowie klas ósmych naszej szkoły uczestniczą w projekcie „Szkoła Kompetencji Przyszłości”, finansowanym ze środków Unii Europejskiej. Projekt ma na celu realizację działań wspomagających i uzupełniających proces nauczania w szkole podstawowej oraz rozwijanie kompetencji ważnych w nowoczesnym świecie. Po zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego przyszedł czas na kolejne ciekawe przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu
Czytaj więcej20 kwietnia 2026 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Dnia Ziemi, zorganizowanych we współpracy ze Strażą Miejską w Kielcach, Eneris Kielce i Geonatura Kielce na terenie rezerwatu Ślichowice. Spotkanie miało formę zajęć terenowych, podczas których uczniowie mogli w praktyce poszerzać swoją wiedzę o środowisku przyrodniczym. W trakcie wydarzenia poruszono zagadnienia związane z ochroną przyrody, zasadami właściwego
Czytaj więcejPóźną jesienią ubiegłego roku w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna polegająca na zbiórce karmy oraz niezbędnych akcesoriów dla bezdomnych zwierząt. Celem przedsięwzięcia było wsparcie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kielcach.Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli udało się zgromadzić znaczną ilość karmy suchej i mokrej, koców, zabawek, smyczy oraz innych potrzebnych artykułów.
Czytaj więcejCopyright SP 25 w Kielcach 2026