Hej, kolęda, kolęda…

Z naszego otoczenia znikają już bożonarodzeniowe dekoracje. Niemniej wspomnienia związane z okresem świąt Narodzenia Pańskiego zachowywane są w naszej pamięci na długo. Szczególne miejsce wśród nich mają te z okresu dzieciństwa. Jakie będą mieli uczniowie klasy 4″H”? Na pewno znajdą między nimi wspomnienia z prób i spektakli przedstawienia bożonarodzeniowego jakie przygotowali wraz z nauczycielami oraz chórem w 2017 roku!

W przygotowaniach poza aktorami z 4 „H” oraz członkami chóru brali udział nauczyciele: wychowawca klasy p. Agnieszka Główczyńska, p. Mirosław Piątkowski i p. Katarzyna Wnuk, odpowiedzialny z oprawę muzyczną p. Damian Dzięcioł oraz reżyser p. Elżbieta Ćwierz.

jaselka-2017-21

jaselka-2017-13

Piękne stroje oraz ujmująca gra aktorska pozwoliły widzom wcielającym się w role uczniów uczestniczących w lekcji religii pogłębić rozumienie kulminacyjnego momentu historii zbawienia, jakim było przyjście na świat Syna Bożego.

jaselka-2017-16

jaselka-2017-4

jaselka-2017-19

jaselka-2017-6

W popołudniowym spektaklu brali udział zaproszeni goście, a wśród nich ksiądz kanonik Bogdan Pękacki – proboszcz parafii bł. Jerzego Matulewicza w Kielcach, na terenie której znajduje się nasza szkoła.

jaselka-2017-23

jaselka-2017-22

Wszystkim przygotowującym to wydarzenie serdecznie gratulujemy i dziękujemy za niezapomniane przeżycia religijne i artystyczne!

jaselka-2017-12

ks. Karol Stawowczyk