II Wojewódzki Szkolny Turniej Szachowy już za nami!

22.10.2019r. w Centrum Kongresowym Targi Kielce odbył się II Wojewódzki Szkolny Turniej Szachowy, którego organizatorami byli: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Świętokrzyski Związek Szachowy, Katolicki Międzyszkolny Klub Szachowy „Victoria – Komplexbud” w Kielcach oraz Targi Kielce S.A. Był to wydarzenie towarzyszące Kongresowi Edukacji Przyszłości, nad którym patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Świętokrzyski oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ponad 350 miłośników „królewskiej gry”. Naszą szkołę reprezentowało trzynastu szachistów, którzy stanęli do rywalizacji z innymi zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych. Uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, pokonując wielokrotnie na szachownicach swoich przeciwników. Do grona najlepszych awansowali:  Julia Wittych z klasy IVc, która zajęła IV miejsce w kategorii dziewcząt kl. IV-VIII, Tamara Matysiak z klasy IIId, która zajęła VIII miejsce w kategorii dziewcząt kl. I-III oraz Maciej Wittych z klasy VIIc, który zajął VII miejsce w kategorii chłopców kl. IV-VIII. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom naszej szkoły udanego występu!