„Jestem przyjacielem zwierząt” – Szkolny Konkurs Ekologiczny dla klas 0-VI

„Jestem przyjacielem zwierząt”

– Szkolny Konkurs Ekologiczny dla klas 0-VI

Cele konkursu:

– rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania tematyką przyrodniczą;
– kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec przyrody, jej wartości i piękna;
– umożliwienie dzieciom i młodzieży aktywnego udziału w ochronie przyrody poprzez stworzenie im możliwości wyrażania swojej wiedzy i uczuć za pośrednictwem plakatów;
– rozwijanie inwencji twórczej na tematy związane z przyrodą i jej ochroną;
– uświadomienie zagrożeń wynikających z nadmiernej i bardzo często negatywnej ingerencji człowieka w środowisko przyrodnicze;
– szerzenie humanitarnego stosunku do zwierząt i otaczającej przyrody;
– kształtowanie proekologicznych postaw dzieci i młodzieży;

Zasady i warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów SP25 w Kielcach w trzech grupach wiekowych:

– „zerówki”
– klasy I-III
– klasy IV-VI- Wydział Środowiska UM w Kielcach

1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie plakatu w formacie A-3 lub A-4 /wielkość dużego lub małego bloku technicznego/. Technika dowolna: plakatówki, pastele, wyklejanka, witraż, collage, wydzieranka itp.
  2. Tematyka plakatu powinna uwzględniać treści przyrodniczo-ekologiczne z akcentem na pomoc i przyjaźń ludzi i zwierząt.
  3. Jeden uczestnik może dostarczyć jeden plakat.
  4. Każda praca powinna być opisana w jej tylnej części następującymi danymi:
    –   imię i nazwisko autora;
    –   klasa /oddział/
  1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie w/w plakatu do nauczycieli wymienionych jako realizatorzy, w terminie do 14 stycznia 2016 r.
  2. Plakaty uczniowie dostarczają:
    – w klasach O – III do p. Anny Ślewy-Perlak /za pośrednictwem wychowawcy klasy/
    – w klasach IV-VI do n-li przyrody

Organizatorzy:

– Polski Związek Łowiecki, Zarząd Okręgowy w Kielcach
– Szkolne Koło LOP przy SP 25 w Kielcach
– Wydział Środowiska UM w Kielcach

Nauczyciele realizujący konkurs:

– Artur Staniszewski
– Wiesława Zazula
– Małgorzata Krężołek
– Anna Ślewa-Perlak

Podsumowanie konkursu, nagrody:

Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się w lutym 2016 r. na uroczystym apelu szkolnym. Komisja konkursowa przyzna i wręczy w każdej grupie wiekowej I, II i III nagrodę oraz wyróżnienia.

Prace konkursowe zaprezentowane zostaną na specjalnie przygotowanej wystawie w auli szkolnej.