KONKURS WIEDZY O KORNELU MAKUSZYŃSKIM

Na początku czerwca minęła 21.rocznica nadania naszej szkole imienia Kornela Makuszyńskiego. Była to doskonała okazja, aby pogłębić wiedzę o życiu I twórczości Patrona naszej szkoły oraz przypomnieć sobie optymistyczną postawę życiową reprezentowaną przez bohaterów jego książek.
Miłośnicy twórczości Mistrza Kornela z klas IV – VIII przygotowywali się do konkursu wiedzy o nim od grudnia ubiegłego roku. Nauczyciele bibliotekarze oraz nauczyciele języka polskiego ogłosili bowiem konkurs w związku z rocznicą urodzin Patrona. Zaraz po powrocie uczniów do nauki stacjonarnej odbyły się w czytelni długo oczekiwane dwuetapowe zmagania. Najpierw 31 maja 2021 r. zorganizowano pisemne eliminacje w wyniku, których do następnego etapu przeszło 6 uczestników. Następnie 2 czerwca b. r. uczniowie ustnie popisywali się wiedzą o Patronie. Po miłym powitaniu uczestników przez Panią Dyrektor Renatę Baljon odpowiadali na zadawane pytania. Czas szybko mijał, gdyż kolejne rundy pytań z biografii i twórczości Kornela Makuszyńskiego przeplatane były wideoklipami z piosenkami o pisarzu I jego twórczości. Dwóch uczniów zdobyło tytuł “Makuszynka Roku”.
Na zakończenie imprezy Pani Dyrektor wręczyła laureatom oraz wyróżnionym nagrody książkowe oraz dyplomy.