Konkursy przyrodniczo- ekologiczne.

ZAPROSZENIA DO SZKOLNYCH I MIĘDZYSZKOLNYCH KONKURSÓW EKOLOGICZNO -PRZYRODNICZYCH   W II PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2012 / 2013.

JA, MOJA RODZINA I MÓJ REGION

I. Szkolne Koło Ligi  Ochrony Przyrody i SAMORZĄD UCZNIOWSKI ogłaszają coroczny konkurs regionalny z wiedzy o naszym mieście i  regionie oraz z legend świętokrzyskich pt. : ,,JA, MOJA RODZINA I MÓJ REGION”. Każda klasa      ( IV – VI) zgłosi do swoich nauczycieli przyrody po 3 osoby do dnia 08 .03. 2013 r.  ( tj. do piątku). Zespoły 3- osobowe będą pisać test w dniu 26 marca ( wtorek) o godzinie 13.45 (na 7 lekcji) w sali 21 d – pracownia przyrody. Zespół 3-osobowy wykona również plakat przedstawiający zabytki naszego miasta lub REGIONU. Można także namalować rezerwat lub pomnik przyrody. Plakat należy wykonać techniką dowolną , wielkość : A – 3 do 25 marca i przynieść do pracowni przyrody. Za plakat zespół może uzyskać 6 punktów. Plakat może też wykonać inna osoba  z danej klasy spoza zespołu.

NASZA PLANETA – NASZE ZDROWIE

II. Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody  oraz Polskiego Czerwonego Krzyż ogłaszają dla uczniów klas IV – VI  konkurs plastyczny o tematyce przyrodniczej pt.: ,,NASZA PLANETA – NASZE ZDROWIE”.
Plakaty należy wykonać na formacie : A-3 lub A-4 dowolną techniką.
Każdy uczestnik konkursu wykonuje plakat taką techniką, która mu najlepiej odpowiada. Konkurs trwa do  25 marca 2013 roku (do poniedziałku włącznie) .
Laureaci otrzymają od organizatorów  dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. Na odwrocie pracy należy czytelnie napisać : imię, nazwisko i klasę.

Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT

III.    Szkolne Koło LOP zaprasza uczniów do udziału   w międzyszkolnym konkursie pt. : ,,Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT”.
1/ Forma plastyczna konkursu. Wykonać plakat techniką dowolną, wielkość  A -3 . Plakat może ukazywać negatywny lub pozytywny wpływ człowieka na środowisko.
2/ Forma literacka konkursu . Napisać opowiadanie lub 2 – 3 wiersze na temat ,,PRZYRODA I JA”.
3/ Prezentacja multimedialna pt. : ,,RECYKLING-ODZYSKIWANIE I PRZETWARZANIE SUROWCÓW  WTÓRNYCH”.  PREZENTACJA POWINNA ZAWIERAĆ DO 20 SLAJDÓW i być zapisana na płycie DVD lub CD.
4/ Wykonać 3 zdjęcia na temat: ,,PRZYRODA WOKÓŁ NAS”.  Zdjęcia mają być wielkości 10×15 cm i do zdjęć należy dołączyć nośnik elektroniczny-płytę, z której to zdjęcia wywołano.
Termin oddania prac 27 marca tj. do Świąt Wielkanocnych. Jeden uczeń może wykonać jedną pracę  w każdej formie.
KAŻDA PRACA ma być podpisana : nazwisko i imię, klasa, wiek. Nazwisko i imię opiekuna – nauczyciela.

NASZE POLSKIE KRAJOBRAZY

IV.  Szkolne Koło LOP zaprasza uczniów do udziału   w międzyszkolnym konkursie pt. : ,, NASZE POLSKIE KRAJOBRAZY”. Wykonać plakat techniką dowolną, wielkość  A -3  lub  A – 4. Należy przedstawić w formie plastycznej piękno naszych ojczystych krajobrazów do wyboru: od BAŁTYKU aż  do TATR.
Prace należy wykonać do dnia  20 marca 2013 roku.  Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 11 kwietnia 2013 roku w SP nr 27 w Kielcach.

DRAPIEŻNE OBLICZA ZIEMI

V.   Szkolne Koło LOP i ZIELONY PATROL zapraszają do udziału w międzywojewódzkim konkursie pt. : ,,DRAPIEŻNE OBLICZA ZIEMI”,  którego organizatorem jest MUZEUM GEOLOGICZNE w Kielcach. Technika wykonania pracy plastycznej jest dowolna, dopuszczalne jest wykonanie płaskorzeźby, wielkość pracy tylko A-4. Termin składania prac upływa z dniem 20 marca 2013 roku. Żeby zdobyć nagrodę w konkursie międzywojewódzkim, to pracę należy wykonać unikatową i nietuzinkową techniką. Prace należy podpisać na odwrocie umieszczając dane : imię i nazwisko, wiek ,klasa, nazwisko i imię swojego nauczyciela przyrody, tytuł pracy  ( na przykład: ,,DRAPIEŻNE OBLICZA ZIEMI” – WYBUCHY WULKANÓW LUB drapieżne DINOZAURY). Wykonane prace na konkurs oddajemy swojemu nauczycielowi przyrody do dnia 20 marca.