Nasza pierwsza Szkolna Biała Szkoła – Ząb 2020!!!

W dniach 22 – 29 lutego 2020 r. grupa uczniów z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z opiekunami pojechała na tzw. „Białą szkołę” do Zęba k. Zakopanego. Przez tydzień amatorzy białego szaleństwa doskonalili umiejętność szusowania ze stoków narciarskich pod pilnym okiem instruktorów narciarstwa na pobliskim stoku. Po kilku dniach nauki jazdy na nartach odwiedziliśmy również stok w Małem Cichem, który, choć dłuższy i trudniejszy, został „zdobyty” przez wszystkich młodych adeptów sztuki narciarskiej. Pobyt okazał się sukcesem, gdyż wszyscy uczniowie świetnie się bawili i ukończyli z bardzo dobrymi wynikami wieńczący turnus trudny slalom na stoku. Ponadto pogoda dopisała, aura była iście zimowa, napadało sporo białego puchu i można było nacieszyć nim oraz wspaniałymi górskimi widokami oczy, co nie było dane nam w innych rejonach kraju.
            Poza nauką jazdy na nartach odbywały się w Zębie zajęcia z poszczególnych przedmiotów, takich jak język polski, matematyka, geografia i język angielski. Dyskoteką pożegnaliśmy na ostatki karnawał oraz odbyliśmy wycieczkę do Zakopanego, gdzie obejrzeliśmy m. in. wspaniałą faunę i florę Tatr w multimedialnym Muzeum Tatrzańskim oraz zwiedziliśmy willę „Opolanka”, w której mieści się Muzeum Kornela Makuszyńskiego, patrona naszej szkoły. W trakcie dość długiego spaceru po zimowej stolicy Tatr widzieliśmy również „Wielką Krokiew”, wystawę malarstwa w Czerwonym dworze”, willę „Atma” oraz inne ważne dla tego miasta miejsca, jak na przykład zabytkowym Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, na którym spoczywają artyści, ratownicy GOPR-u i ważne osobistości.

Jedną z atrakcji był kulig, którego trasa przebiegała przez miejscowość Ząb i ciągnęła się aż do Gubałówki. Tam wszyscy zgromadzili się przy ognisku i upiekli kiełbaski, a następnie zjedli je ze smakiem, by po miłej zabawie wrócić we wspaniałym nastroju do ośrodka Staszelówka.

W sobotę wszyscy wrócili do Kielc wypoczęci, w doskonałych humorach, pełni wrażeń i sił do nauki. Z utęsknieniem będziemy czekać na następny taki wyjazd!