Europejski Tydzień Sportu w naszej szkole!

Od 23 do 30 września br, trwał Europejski Tydzień Sportu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej mającą na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (bądź aktywny) i ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia. Aż 47 stowarzyszeń partnerskich w 41 krajach zaplanowało aktywności fizyczne w ramach szerzenia kultury sportowej pośród ludzi – niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej uczestników – każdy może dołączyć do tej niezwykłej inicjatywy. W naszej szkole z tej okazji również zorganizowano różnego rodzaju imprezy, spotkania, wycieczki  i wydarzenia sportowe. Były to m.in: spotkanie z trenerem mentalnym sportu – M. Brelą, oraz prelekcja na temat psychologii sportu; zajęcia taneczne i trening Fitness z instruktorkami fitness: A. Półtorak i A. Karpińską; spotkanie z  Mistrzynią Polski w kolarstwie enduro MTB – K. Burek oraz z R. Dudkiem – m.in. brązowym medalistą Mistrzostw Polski DH 2019, którzy przybliżyli uczniom świat ekstremalnej jazdy na rowerze. W alternatywnej lekcje WF, odbywającej się w tym tygodniu w Hali Legionów, wzięli również udział uczniowie naszej szkoły. Lekcja zorganizowana została m.in. przez Fundację M. Pyrek – znakomitej zawodniczki światowej klasy w skoku o tyczce, która również była obecna w Hali Legionów. Gościem specjalnym był G. Tkaczyk, były znakomity piłkarz ręczny, grający również w barwach Vive Kielce oraz wieloletni reprezentant Polski. Zorganizowano również wycieczki w ciekawe sportowe miejsca, jak np: wizyta uczniów kl. VII na stadionie piłkarskim „Suzuki Arena”, czy zajęcia rekreacyjno – sportowe w Kręgielni „MK Bowling” dla uczniów V klasy. Poza tym rywalizacja indywidualna, międzyklasowa czy międzyszkolna (np: w piłce siatkowej, lekkoatletyce, piłce ręcznej, grach i zabawach) trwała niemal przez cały ten tydzień. Uczennice klasy VI zorganizowały zajęcia taneczne dla kolegów i koleżanek z innych klas. w ostatnim dniu tego „pięknego święta sportu” swój udział  w ETS mieli uczniowie IV klas – wzięli oni wraz z wychowawcami udział w imprezie integracyjnej połączonej z rywalizacją klasową: „Czwarte klasy na start”. Przez te wszystkie dni nasi uczniowie, nauczyciele, często rodzice i opiekunowie wspólnie świętowali ETS. Dziękujmy za niezapomniane wrażenia i sportowe emocje!