„Trzeba, aby ta pamięć

winni przypominać

o tych, co odeszli”

Jan Paweł II

Spotkanie z kombatantem – uczestnikiem Powstania Warszawskiego Panem Jerzym Zawadzkim.

Od kilku lat na przełomie maja i czerwca na zajęcia z edukacji patriotycznej „Czas wojennej grozy i bohaterstwa ocalmy od zapomnienia” organizowane przez nauczyciela bibliotekarza G. Okólską we współpracy z nauczycielem historii E.. Złotnicką  do czytelni zapraszani są kombatanci II wojny światowej – żołnierze Armii Krajowej. W latach poprzednich Gośćmi  byli Pan Mieczysław Cukrowski i Pan Jerzy Zawadzki, którzy opowiadali o swoich losach w czasie okupacji hitlerowskiej.

Również w tym roku tj. 14. 06.2013 r. odbyło się spotkanie z uczestnikiem II wojny światowej. Zaproszenie do naszej szkoły przyjął Pan Jerzy Zawadzki – uczestnik Powstania Warszawskiego. W zajęciach wzięły udział klasy : IVb, IVc i Vb oraz laureaci konkursu plastyczno-literackiego „Czas wojennej grozy i bohaterstwa ocalmy od zapomnienia”.

Na początku uczniowie obejrzeli  nastrojowy program artystyczny. Potem organizatorki wyżej wymienionego konkursu G. Okólska i E. Złotnicka wręczyły nagrody książkowe uczniom, którzy wykonali piękne prace plastyczne lub napisali wiersze o  tematyce wojennej.

Następnie Pan Jerzy Zawadzki opowiadał o trudnych dla naszej Ojczyzny latach II wojny światowej, o swoim dzieciństwie w okupowanej Warszawie i pobycie w obozie koncentracyjnym. Uczniowie z uwagą słuchali wspomnień naszego Gościa, oglądali Jego pamiątki rodzinne, a potem zadawali pytania.

Na zakończenie  uczniowie i organizatorki zajęć podziękowały Panu Jerzemu Zawadzkiemu za wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA