Szkolna Kampania pod hasłem „Maraton zdrowia”

„Dorośli prowadzą różnorakie kampanie i akcje”.

Uczniowie SP 25 postanowili  z pomocą nauczycieli   podjąć trud udziału w jednej z nich. Nasza akcja nosi tytuł  Szkolna Kampania prozdrowotna pod hasłem „Maraton zdrowia”. Celem przewodnim naszej kampanii jest kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz zmian złych nawyków żywieniowych wśród uczniów. Nie było łatwo, ale udało się już podjąć kilka kluczowych działań. Nie ukrywamy, że przed nami kolejne. Pod kątem plastycznym została zorganizowana ALEJKA ZDROWIA. W barwny i prosty sposób wykonaliśmy wspólnie plakaty, które przybliżają  nam  walory zdrowotne owoców i warzyw. Wiersze i kolorowe mandale były nośnikiem wiedzy oraz estetycznym wyrazem wspólnej pracy. Na tablicy umieszczono zasady zdrowego trybu życia. Zaproszenie do naszej świetlicy przyjęła Pani pielęgniarka szkolna, która wypisała nam „Wielką  receptę na zdrowie”. Pokrótce opowiedziała,  jak zdrowo żyć i dbać o dobry stan zdrowia.  Zdradzając kolejne nasze plany, zapraszamy na spotkanie z Paniami z Sanepidu oraz specjalistą do spraw promocji zdrowia ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.  Poniżej prezentujemy kilka pamiątkowych zdjęć.

IMG_20161018_085423 IMG_20161102_104643 IMG_20161107_130323 IMG_20161107_130359