„WITAJ MAJOWA JUTRZENKO…”- KOLEJNA ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dzisiaj w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA. Jak wszyscy wiemy, nasza Ojczyzna w swojej długiej historii przeżywała wiele  wzlotów i upadków. Dopiero  3 maja 1791 roku  Sejm Czteroletni zatwierdził szereg reform i uchwalił nową konstytucję. To istotne wydarzenie nie może zostać zapomniane, więc co roku   z nostalgią przypominamy sobie o tych doniosłych chwilach. Wszyscy zgromadzeni goście w ciszy i skupieniu wysłuchali przygotowanej przez klasę 5g, 6c i 6d akademii. Wątki zaczerpnięte z historii Polski przeplatały się z piękną recytacją wierszy oraz cudownymi wykonaniami pieści patriotycznych. Wysłuchaliśmy także popisów instrumentalnych ucznia kl.6d Wiktora Halaby (keyboard) oraz Mikołaja Pietrzyka z kl. 6b (werble). Całości występu dopełnił  fantastyczny  polonez  „wytańczony” przez uczniów klasy 5g. Wszystkim opiekunom i młodym artystom serdecznie dziękujemy za  dostarczenie tylu niezapomnianych wrażeń.

3MAJA4 (2)3MAJA5  3MAJA6 3MAJA1 (2) 3MAJA1 (1) 3 MAJA2 (1) 3MAJA8 (1) 3MAJA9 3MAJA10