Wizyta klas Vc i Vd w Oblęgorku

17 września 2014r. uczniowie klasy Vc, i Vd uczestniczyli w wycieczce edukacyjno – integracyjnej do Oblęgorka. Głównym celem wyprawy był pobyt w Muzeum Henryka Sienkiewicza.    Muzeum istnieje od 1958 roku. Powstało dzięki patronatowi Ministerstwa Kultury i Sztuki   i ofiarności wielu ludzi, w tym przede wszystkim rodziny Sienkiewiczów. Mieści się niedaleko Kielc, w pałacyku w Oblęgorku, który był darem od narodu dla Henryka Sienkiewicza. Uczniowie zwiedzili   zachowane wnętrza gabinetu, salonu, sypialni, jadalni.  Podczas zwiedzania   podziwiali dużą liczbę oryginalnych przedmiotów należących kiedyś do pisarza oraz wiele unikatowych dokumentów bezpośrednio z nim związanych, uczestniczyli  również w lekcji muzealnej poświęconej podróżom afrykańskim pisarza.   Po wizycie w muzeum na uczestników wyprawy czekała zabawa przy ognisku.