Wolontariat szkolny

W ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu (święto obchodzone corocznie 2 kwietnia) – na znak solidarności z osobami
z autyzmem Członkowie  Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali akcją  #rozumiemiwspieramosobyzautyzmem#.

Młodzież działała w przestrzeni social mediów – zamieszczając swoje na niebiesko zrobione zdjęcia i rozpowszechniając
w Internecie informacje na temat autyzmu.

W Polsce także coraz więcej dzieci, młodzieży i dorosłych ma diagnozę zaburzeń spektrum autyzmu. Na co dzień bardzo często spotykają się z brakiem akceptacji, negatywnymi komentarzami, odrzuceniem. To ważne, żebyśmy w tym dniu pokazali, że jesteśmy otwarci na osoby z autyzmem. Niech poczują się wyjątkowo, wiedząc, że te nasze niebieskie akcenty w ubraniu są specjalnie dla nich.

#Zostanwdomu# to była pierwsza myśl dla dla naszego zdalnego wolontariatu szkolnego!

Zobaczcie sami jak bardzo owocną.Wszyscy zachęcamy do pozostania bezpiecznie w domach.Już niebawem kreatywni wolontariusze pokaża Wam jak twórczo wykorzystywać ten czas w domu.Śledźcie naszą stronę na bieżąco.Słonecznego dnia za oknem i w sercach.

MNOŻYMY DOBRO ONO SZYBKO SIĘ WTEDY DZIELI!