Tradycyjnie w maju z okazji rocznicy zakończenia w Europie II wojny światowej zorganizowany został przez nauczycieli bibliotekarzy oraz nauczycieli historii szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Czas wojennej grozy i bohaterstwa ocalmy od zapomnienia”. Jego celem było propagowanie literatury o tematyce historycznej oraz złożenie hołdu wszystkim ofiarom tego straszliwego kataklizmu. Najlepsze prace zostały nagrodzone,
Czytaj więcejNasza uczennica Kaja zajęła trzecie miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Literacko -Plastycznym o Twórczości Kornela Makuszyńskiego „CZYTANIE JEST PRZYGODĄ”.Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 34 im. Kornela Makuszyńskiegow Lublinie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Czytaj więcej22 maja w SP w Ćmińsku odbył się tegoroczny Finał Świętokrzyskiej Ligii Badmintona. W ostatniej w bieżącym roku szkolnym rundzie wzięli udział najlepsi z najlepszych. Jak zawsze nie mogło wśród nich zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. I tak wśród 8-osobowej finałowej ekipy najlepiej zaprezentowała się nasza najmłodsza finalistka - uczennica klasy drugiej Z. Kozior, która zdobyła brąz i III miejsce. Zaraz za podium uplasowały
Czytaj więcejW naszej szkole odbył się konkurs techniczno-plastyczny „Eko-zabawka”. Skierowany był do uczniów klas 1–8. Celem wydarzenia było rozwijanie kreatywności oraz promowanie postaw proekologicznych poprzez wykorzystanie materiałów wtórnych.W konkursie wzięło udział 19 uczniów, którzy zaprezentowali pomysłowe i oryginalne prace.Komisja konkursowa wyłoniła laureatów:I miejsce – Filip Baran 4d, Michał Mizura 6aII miejsce
Czytaj więcejUczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnych zajęciach realizowanych w ramach projektu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Tym razem spotkanie pod hasłem „Nie tylko Skłodowska – geniusze drugiego planu” odbyło się w Energetycznym Centrum Nauki KPT. Celem zajęć było przybliżenie sylwetek wybitnych polskich naukowców oraz ich wkładu w rozwój światowej nauki. Uczniowie
Czytaj więcejUczniowie klas ósmych naszej szkoły uczestniczą w projekcie „Szkoła Kompetencji Przyszłości”, finansowanym ze środków Unii Europejskiej. Projekt ma na celu realizację działań wspomagających i uzupełniających proces nauczania w szkole podstawowej oraz rozwijanie kompetencji ważnych w nowoczesnym świecie. Po zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego przyszedł czas na kolejne ciekawe przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu
Czytaj więcej5 maja w naszej szkole odbył się Finał Mistrzostw Kielc SP w piłce ręcznej chłopców klas VII. Nasza reprezentacja (K. Czarnecki, M. Tomaszewski, O. Wójcik, C. Wątrobiński, K. Borycki, I. Kawa, F. Pawlak, B. Skrajnik, J. Zieliński) pod okiem p. M. Kiniorskiej po zaciętej walce dumnie stanęła na podium i zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesów na miejskiej arenie szczypiorniaka i już czekamy na kolejne w przyszłym roku!
Czytaj więcejPodsumowaniem szkolnego konkursu eko-plastycznego pt. „Nasza planeta – nasze zdrowie” było wręczenie w dniu 28.04.2026 r. nagród i dyplomów dla jego zwycięzców. Honorowym gościem naszej uroczystości była pani wicedyrektor Katarzyna Vogtman. Wydarzenie stanowiło okazję do docenienia zaangażowania uczniów oraz ich kreatywności w promowaniu postaw proekologicznych. Dyplomy i nagrody otrzymali autorzy najciekawszych i najbardziej
Czytaj więcejCopyright SP 25 w Kielcach 2026