Wisdom of Life

Uroczystości

Ogromny sukces naszych sportowców w klasyfikacji miejskiej!
  • Opublikowano: 25 czerwca 2026

We wtorek 23 czerwca, podczas spotkania w Restauracji Olimpijskiej na terenie Stadionu MOSIR przy ul. Bocznej w Kielcach, odbyło się podsumowanie sportowego roku szkolnego 2025/2026. W rywalizacji sportowej zorganizowanej przez Urząd Miasta Kielce, Miejski Szkolny Ośrodek Sportu wchodzący w skład zespołu Placówek Oświatowych nr 2 Kielcach, w roku szkolnych 2025/2026 wzięło udział 47 szkół podstawowych i średnich czyli blisko 6000 młodych

Czytaj więcej
LOP – Ostatnie spotkanie w roku szkolnym 2025/2026
  • Opublikowano: 24 czerwca 2026

Podczas ostatniego w tym roku szkolnym spotkania członków Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody podsumowaliśmy działania i zadania realizowane w ciągu minionych miesięcy. Była to doskonała okazja do wspomnień, rozmów oraz refleksji nad licznymi inicjatywami ekologicznymi, w których uczestniczyli nasi uczniowie. W ramach podziękowania za całoroczną, systematyczną pracę, zaangażowanie oraz aktywny udział w przedsięwzięciach organizowanych

Czytaj więcej
LOP – Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Geograficznej!
  • Opublikowano: 23 czerwca 2026

Z ogromną satysfakcją informujemy o znakomitych wynikach uczniów Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach w "Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Geograficznej". Konkurs odbył się w kwietniu 2026 roku, natomiast oficjalne wyniki dotarły do szkoły w czerwcu. Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że geografia należy do ich mocnych stron. W kategorii klas IV–V aż 7 uczniów zdobyło tytuł laureata, natomiast w kategorii klas VII–VIII tytuł

Czytaj więcej
Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” w naszej bibliotece
  • Opublikowano: 19 czerwca 2026

Już dawno nasza biblioteka włączyła się do akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W maju b. r. szk. odbyły się zajęcia propagujące czytelnictwo pod hasłem : „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”. Uczestniczyły w nich wszystkie drugie klasy. Podczas tych lekcji nauczyciele bibliotekarze głośno czytali uczniom  legendy dotyczące naszego regionu zamieszczone  w książce Marioli Jarockiej pt.„ Wędrówki po

Czytaj więcej
LOP – „Nasza planeta – nasze zdrowie” – rozstrzygnięcie konkursu
  • Opublikowano: 30 kwietnia 2026

Podsumowaniem szkolnego konkursu eko-plastycznego pt. „Nasza planeta – nasze zdrowie” było wręczenie w dniu 28.04.2026 r. nagród i dyplomów dla jego zwycięzców. Honorowym gościem naszej uroczystości była pani wicedyrektor Katarzyna Vogtman. Wydarzenie stanowiło okazję do docenienia zaangażowania uczniów oraz ich kreatywności w promowaniu postaw proekologicznych. Dyplomy i nagrody otrzymali autorzy najciekawszych i najbardziej

Czytaj więcej
LOP – Apel z okazji Dnia Ziemi
  • Opublikowano: 23 kwietnia 2026

W związku z obchodami Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który był jednocześnie formą realizacji miejskiej akcji ekologicznej ogłoszonej przez Urząd Miasta w Kielcach. Wydarzenie miało na celu zwrócenie uwagi na potrzebę troski o środowisko naturalne oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów. Program artystyczny został przygotowany i zaprezentowany przez uczniów – członków Ligi Ochrony Przyrody

Czytaj więcej
16 rocznica tragedii smoleńskiej
  • Opublikowano: 10 kwietnia 2026

10.04.2026 r. delegacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach wraz z Dyrektorem i przedstawicielem grona pedagogicznego upamiętniła 16. rocznicę tragedii smoleńskiej. Na ulicy Grabinów w otoczeniu 96 dębów w imieniu społeczności szkolnej złożyli symboliczną wiązankę kwiatów oraz zapalili znicze obok "głazu pamięci". Wydarzenie to było ważną lekcją patriotyzmu oraz szacunku dla historii i tych, którzy zginęli, pełniąc

Czytaj więcej
Niezapomniana wizyta w bibliotece – pasowanie na czytelników
  • Opublikowano: 9 kwietnia 2026

W  dniach  26 – 27 i 30 marca 2026 r. uczniowie klas pierwszych przybyli do czytelni na uroczystą lekcję biblioteczną . Podczas tych zajęć zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zapoznanie uczniów z biblioteką oraz zachęcenie ich do korzystania ze jej zbiorów. Podczas lekcji dzieci zapoznały się z wypożyczalnią i czytelnią, obejrzały przygotowane dla nich prezentacje dotyczące poszanowania

Czytaj więcej