Urodzinowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Kornela Makuszyńskiego

Już dwudziesty drugi raz obchodziliśmy w naszej szkole urodziny Patrona – Kornela Makuszyńskiego.  Z tej okazji nauczyciele języka polskiego oraz nauczyciele bibliotekarze zorganizowali dwuetapowy konkurs dotyczący biografii i twórczości pisarza.

W eliminacjach  pisemnych 18 grudnia 2019 r. zorganizowanych dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VIII  wzięło udział jedenastu uczestników.

Drugi etap zmagań  o tytuł Makuszynki /Makuszynka Roku 2020 odbył  się  11 lutego b. r.  Na początku  obejrzeliśmy  scenkę w zakopiańskiej szkole- przedstawienie oparte na faktach z biografii pisarza oraz wysłuchaliśmy słonecznych, pełnych optymizmu sentencji Patrona w wykonaniu klasy VIIIa. Zaprezentowane zostały również wiersze poświęcone pisarzowi  ułożone  przez członków koła polonistycznego. Pan Kornel Makuszyński zachwycał się podhalańskim folklorem. W prezencie dla niego uczniowie klasy VId przygotowali taniec góralski. Po tej  duchowej uczcie nastąpiły zmagania konkursowe. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące życia i twórczości pisarza,  uzupełniali „złote myśli”  Kornela Makuszyńskiego. Rundy pytań dla uczestników przeplatały konkursy z nagrodami dla publiczności.

Nagrody książkowe i dyplomy laureaci i wyróżnieni otrzymali 26 lutego b.r. na apelu poświęconym pamięci Patrona Szkoły.