Psycholog szkolny

Joanna Nosal godziny pracy :

poniedziałek 10 .30-14.30

wtorek 7.30-13.00

środa 12.00-16.00

czwartek 7.30-12.00

piątek 10.30-14.30

Kontakt z rodzicami jest dla mnie, jako psychologa szkolnego, niezwykle cenny. Zachęcam Państwa do dzielenia się swoimi trudnościami, spostrzeżeniami, uwagami, opiniami.

Adres e-mail do kontaktu: psycholog@sp25.kielce.eu

Czym zajmuje się psycholog szkolny?

• diagnozą potencjalnych możliwości ucznia,
  • analizą przyczyn niepowodzeń szkolnych oraz negatywnego zachowania ucznia,
  • działaniami profilaktycznymi w celu zapobiegania pojawianiu się problemów,
  • doradztwem w zakresie wyboru kierunku dalszego kształcenia i zawodu,
  • współpracą z rodzicami,
  • współpracą z nauczycielami i wychowawcami klas (zajęcia integracyjne, pomoc rozwiązywaniu konfliktów klasowych),
  • współpracą z instytucjami,
  • organizowaniem warsztatów, mających na celu rozwijanie i wspieranie zainteresowań i umiejętności uczniów.

Specyfika pracy psychologa w szkole polega na dużej różnorodności, co wymaga od psychologa szerokiego spektrum umiejętności i podejmowanych działań.

Działania te mają charakter: diagnostyczny, terapeutyczny, psychoedukacyjny, wychowawczy, profi­laktyczny, interwencyjny, mediacyjny i organizacyjny. Zadania podejmowane przez psychologa w szkole są złożone, gdyż dotyczą ucznia, zespołu klasowego oraz nauczy­cieli i rodziców. Wszystkie służą jednak budowaniu dobrych relacji w szkole.

Dzieci i młodzież rozwijają się przez cały czas. Zadają pytania, doświadczają, podejmują wyzwania. Robią to w szkole i poza szkołą.
My jako szkoła pragniemy wspierać rodziców, którzy chcą towarzyszyć swoim dzieciom w tym fascynującym procesie. Zapraszam do zapoznania się z poniższymi materiałami:

Jak pomóc dziecku w radzeniu sobie z hejtem?

Jak przygotować dziecko do wizyty u specjalisty?

Zapraszam na webinar „Jak przygotować dziecko do wizyty u specjalisty?” który w ramach „Szkoły Wsparcia” przygotowałam dla Państwa.

Link: [SZKOŁA WSPARCIA] Joanna Nosal – Jak przygotować dziecko do wizyty u specjalisty? – YouTube

Tłumienie emocji. Do czego może prowadzić?

Zapraszamy na webinar „Tłumienie emocji. Do czego może prowadzić?”, który w ramach „Szkoły Wsparcia” przygotowałam dla Państwa.

Link: [SZKOŁA WSPARCIA] Joanna Nosal – Tłumienie emocji. Do czego może prowadzić? – YouTube

Czy i jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie?

Zapraszamy na webinar „Czy i jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie?”, który w ramach „Szkoły Wsparcia” przygotowałam dla Państwa wraz z psycholog Martyną Zapałą.

Link: [SZKOŁA WSPARCIA] Joanna Nosal i Martyna Zapała – Czy i jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie? – YouTube

JAK ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM O EMOCJACH?

JAK SIĘ DZISIAJ CZUJĘ?

Z pomocą rodzica przeczytaj nazwy emocji. Zamaluj prostokąty z nazwami tych emocji, które teraz odczuwasz.

RADOŚĆ
SMUTEK
ZŁOŚĆ
WSTYD

GDZIE W CIELE ODCZUWAM STRACH I LĘK?