Projekt pn. Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów szkół podstawowych

Projekt pn. Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów szkół podstawowych realizowany jest w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027, Priorytet 8. Edukacja na wszystkich etapach życia, Działanie 08.02 Podnoszenie jakości kształcenia podstawowego.

Projekt jest adresowany do zdolnych uczniów/uczennic klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Projekt zakłada przyznanie stypendiów dla 640 uzdolnionych uczniów/uczennic.

Każdy/a ze stypendystów/stypendystek zostanie objęty/a przez okres 10 miesięcy pomocą finansową w wys. 380 zł miesięcznie. Wypłata stypendium nastąpi jednorazowo w łącznej kwocie 3 800 zł.

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest złożenie wniosku o przyznanie stypendium wraz z załącznikami (m.in. świadectwo ukończenia klasy w roku szkolnym 2022/2023, oświadczenie o dochodach i inne).

Warunki ogólne

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest złożenie wniosku o przyznanie stypendium oraz innych dokumentów (wraz z niezbędnymi załącznikami) dla ucznia/uczennicy, który/a spełnia kryteria określone w Regulaminie przyznawania stypendiów dla uczniów szkół podstawowych w województwie świętokrzyskim w roku szkolnym 2023/24, zwanym dalej Regulaminem.

Termin naboru wniosków

Nabór wniosków o przyznanie stypendiów rozpoczyna się 16 października 2023 roku a kończy 15 listopada 2023 roku (w przypadku wysłania dokumentów pocztą decyduje data stempla pocztowego).

Miejsce składania wniosków

Wniosek wraz z kompletem dokumentów, o których mowa w Regulaminie, należy przekazać osobiście w godz. 7.30 – 15.30 lub wysłać w zaklejonej kopercie wraz z dopiskiem Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów szkół podstawowych na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce (liczy się data stempla pocztowego).

Wniosek o przyznanie stypendium oraz pozostałych dokumentów niezbędnych w naborze należy wypełnić zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie poniżej :

NIEZBĘDNE DOKUMENTY:

WNIOSEK O PRZYZNANIE STYPENDIUM – DO POBRANIA:

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA PROJEKTU O PZRETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH- DO POBRANIA:

OŚWIADCZENIE O DOCHODACH CZŁONKÓW RODZINY UZYSKANYCH W 2022R. – DO POBRANIA –

Wykaz konkursów i olimpiad, które będą punktowane podczas naboru: