Akcja ,,BohaterON – włącz historię!”

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji ,,BohaterON – włącz historię!”. BohaterON to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. W ramach akcji uczniowie m.in. przygotowali plakaty patriotyczne, śpiewali pieśni patriotyczne, wzięli udział w lekcjach o Powstaniu Warszawskim. Niektórzy uczniowie dokonali także wpisów na portalu „Dumni z Powstańców”. Jest to wpis w wirtualnym miejscu pamięci o Powstaniu Warszawskim, gdzie można podziękować Powstańcom za ich poświęcenie i męstwo.