AKTORKA, PANI DAGNA DYWICKA CZYTAŁA NAM BIOGRAFIĘ KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO.

W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” 5 lutego 2024 r. zorganizowane zostały  w czytelni zajęcia „Wokół Mistrza Kornela” poświęcone patronowi naszej szkoły.

Na początku uroczystości  Pani Dyrektor Katarzyna Vogtman wręczyła laureatom „Urodzinowego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Kornela Makuszyńskiego” dyplomy oraz nagrody książkowe.

Następnie zaproszona do naszej szkoły aktorka Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach Pani Dagna Dywicka czytała książkę autorstwa Anny Czerwińskiej – Rydel pt. „Słońcem na papierze. Niezwykłe losy Kornela Makuszyńskiego”. To piękna biografia znanego pisarza a jednocześnie patrona naszej szkoły adresowana do młodego czytelnika.  Pani Dagna Dywicka przeniosła nas do domu rodzinnego pisarza, czytała o beztroskich zabawach z rówieśnikami w Indian oraz o pasji młodego Kornela do teatru. Podczas  lektury tej niezwykłej książki uczniowie mieli okazję przekonać się, że twórczość patrona naszej szkoły jest pogodna, pełna ciepła, optymizmu i wiary w dobroć człowieka.

Pod koniec zajęć nasz gość odpowiadał na zadawane przez czytelników pytania.   Miłe chwile szybko mijały i tuż przed dzwonkiem uroczyście pożegnaliśmy Panią Dagnę Dywicką wręczając jej kwiaty.