,,BĄDŹ PRZYJACIELEM DLA TWOICH BRACI MNIEJSZYCH – ZWIERZĄT.”

W dniu 13.02.2013 roku zorganizowano w naszej szkole apel ogólnoszkolny pod hasłem ,,BĄDŹ PRZYJACIELEM  DLA TWOICH BRACI MNIEJSZYCH – ZWIERZĄT.”  Na tej ekologicznej uroczystości  dokonano  podsumowania   2 szkolnych konkursów: 1/ ,, JESTEM PRZYJACIELEM ZWIERZĄT”, 2/ ,,COŚ Z NICZEGO – EKOLOGICZNA ZABAWKA”.  Natomiast w drugiej części dokonano podsumowania  zimowej  akcji zbiórki karmy dla bezdomnych i dziko żyjących zwierząt . Pod  hasłem :,,CHOINKA DLA BEZDOMNEGO ZWIERZAKA” tradycyjnie jak co roku, członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody i Zielonego Patrolu zorganizowali akcję zbierania karmy i innych darów dla bezdomnych zwierząt . Zbieranie darów w naszej szkole trwało od 11 do 14 grudnia 2012 roku. Na nasz apel odpowiedziało kilkudziesięciu uczniów. W ten sposób zgromadziliśmy kilkanaście kartonów karmy, koców, smyczy i naczyń. Jest to już druga akcja zorganizowana w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym, na rzecz niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom. Zebrane dary przekazaliśmy do SCHRONISKA dla BEZDOMNYCH ZWIERZĄT w DYMINACH oraz dla TOWARZYSTWA OPIEKI nad ZWIERZĘTAMI w Kielcach. Organizatorzy dziękują za wrażliwość i dobre serce zaangażowanym uczniom. Była to druga akcja zorganizowana na rzecz bezdomnych zwierząt przez ZIELONY PATROL i CZŁONKÓW SZKOLNEGO KOŁA LOP. Warto i trzeba nieść bezinteresowną pomoc potrzebującym  i bezbronnym zwierzętom. TA FORMA WSPÓŁPRACY Z TOWARZYSTWEM OPIEKI NAD ZWIĘRZĘTAMI i ze SCHRONISKIEM dla BEZDOMNYCH ZWIERZĄT w DYMINACH będzie kontynuowana i rozwijana w drugim półroczu roku szkolnego 2012/2013 .
Natomiast w części trzeciej goście i uczniowie  obejrzeli  przedstawienie pt.: ,,NIEŚMY ZWIERZĘTOM POMOC PRZEZ CAŁY ROK” w wykonaniu uczniów z klasy III c. W tym dniu przybył do nas  Pan Jarosław Mikołajczyk – Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego, z którym organizujemy wspólnie konkurs  – ,, JESTEM PRZYJACIELEM ZWIERZĄT” . Zaszczycili nas swoją  obecnością przedstawiciele Wspólnoty Gruntowo – Leśnej byłej wsi Czarnów na czele z Panem Prezesem  Bogdanem Borusińskim. Panowie przekazali  dla Zielonego Patrolu 3 karmniki oraz 3 pojemniki karmy w celu dokarmiania zwierząt. Przybyły do nas Panie ze Stowarzyszenia ,,ARKA NADZIEI”,które to Stowarzyszenie opiekuje się bezdomnymi zwierzętami w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Przekazaliśmy  karmę dla czworonogów ze schroniska, która została zakupiona za pieniądze uzyskane ze sprzedaży puszek aluminiowych. Zebraliśmy 62,5 kg puszek na sumę 187,50 zł. A zatem, razem na rzecz bezdomnych zwierząt przekazaliśmy w bieżącym roku szkolnym 343 kg karmy oraz 4 koce,1 kołdrę, 2 poduszki i naczynia.