„Cała Polska czyta dzieciom”

W tym roku szkolnym odbył się w czytelni cykl zajęć w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” z udziałem znanych osób ze świata kultury i polityki oraz przedstawicieli popularnych zawodów. Jako pierwszy czytał uczniom p. Sylwester Ozga, dyrektor naszej szkoły. Następnie gościliśmy p. Izabelę Łojewską – lekarza stomatologa oraz pracownika Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach,  p. Mariusza Górę. Kolejnym gościem był kapitan Żeglugi p. Eryk Curyło. Przybył do nas również przedstawiciel Kabaretu Skeczów Męczących p. Marcin Szczurkiewicz. Na zakończenie tegorocznych spotkań przyjął zaproszenie do naszej czytelni p. Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Wszyscy goście czytali dzieciom kolejne tomy przygód Franklina.

W zajęciach wzięły udział klasy Ie i Ih, których wychowawczynie były inicjatorkami i  współorganizatorkami wraz z nauczycielami bibliotekarzami cyklu zajęć promujących czytelnictwo.

image001 image002 image003 image004 image005DSC02050