DZIEŃ ZIEMI ’23

W styczniu 1970 roku propagatorzy z nurtów proekologicznych postanowili nazwać organizowane 22 kwietnia akcje Dniem Ziemi. Sukces tego pomysłu stał się zaczynem dorocznych obchodów, które wypromował Gaylord Nelsonamerykański senator wspierający ochronę środowiska.
21.04.2023 r. w naszej szkole podjęliśmy się realizacji szkolnej formy promocji postaw proekologicznych. Zorganizowaliśmy Apel, który przyjął formę konkursu „Jeden z dziesięciu”. Uczniowie na wzór popularnego telewizyjnego konkursu, jako główni bohaterowie, uczestniczyli w turnieju, gdzie pytania dotyczyły tematyki: ekologicznej, geograficznej, biologicznej itp. Rywalizacja była zażarta i ekscytująca.

Ostateczna – zwycięska Trójka – za swą wiedzę została nagrodzona i obdarowana Dyplomami.
Obok wspomnianego turnieju na zakończenie uroczystości wręczone zostały również dyplomy i nagrody za udział uczniów w konkursie plastycznym o charakterze ekologicznym pt „Nasza planeta- nasze zdrowie”, której celem było kształtowanie świadomości o wpływie człowieka na środowisko przyrodnicze. Poniżej, obok zdjęć prezentujemy również wyniki tegoż konkursu.

Apel i konkurs wspólnie z uczniami przygotowali n-le geografii i biologii: Martyna Falkiewicz-Wiatr, Artur Staniszewski, Jolanta Domagała, Wiesława Zazula oraz Małgorzata Krężołek.

Lista uczniów nagrodzonych w konkursie: „Nasza planeta- nasze zdrowie”:

I miejsce      Lena Krawczyk 5d,  Marcelina Dróżdż 4b;
II miejsce      Oliwia Olejarczk 5d, Igor Stefańczyk 5e;
III miejsce     Oliwia Klank 5e, Filip Wąchała 5e;
wyróżnienie    Lena Dzikowska 5d,  Piotr Ludwiński 5d;

I miejsce      Maja Bronarska 7d;
II miejsce      Dominika Pisana 6a;
III miejsce     Anastassia Yermolenko 7d;
wyróżnienie    Laura Kot 7a,  Sergiusz Kusiński 6e;

Klasy 8
I miejsce      Maja Wolniewicz 8d, Natalia Lech 8e;
II miejsce      Michalina Nocoń 8c, Maja Radlica 8f;
III miejsce     Bartosz Małek 8c;
wyróżnienie    Gabriela Osuch 8c.