„Jak nie czytam, jak czytam”

10 czerwca w auli zebrali się wszyscy obecni tego dnia w szkole uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Została ona zainicjowana min. przez Bibliotekę Narodową i tygodnik „Biblioteka w szkole”, jako sposób na zwrócenie uwagi na problem spadku czytelnictwa wśród dorosłych Polaków i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży.

Włączyliśmy się do tego projektu, aby promować czytanie książek wśród uczniów, inicjować modę na czytanie i wspierać dzieci i młodzież aktywną czytelniczo.

Uważamy, że szansą na poprawę wskaźników czytelnictwa jest edukacja czytelnicza młodego pokolenia.

image001 image002 image003 image004 image005 image006 image007 image008 image009