klasa VIIIb na wyjeździe edukacyjnym w Widełkach.

W dniach 12-16 września klasa VIIIb wyjechała na historyczno-geograficzną wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej w Widełkach, gdzie uczestniczyła w projekcie „Szkoła Żywej Historii”. Była to podróż śladami partyzantki Gór Świętokrzyskich. Uczniowie mogli poznać historię ziemi świętokrzyskiej poprzez wizytę w znanych miejscach martyrologii m.in: Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskiej w Michniowie oraz zapoznali się z historią oddziałów partyzanckich działających na kielecczyźnie w czasie II wojny światowej. Grupa wzięła udział w zajęciach na strzelnicy w Starachowicach, gdzie każdy miał okazję zapoznać się m.in. z obsługą karabinka sportowego (KBKS) oraz karabinka AK (kałasznikowa). Najlepsi strzelcy otrzymali nagrody od organizatorów.  Oprócz nauki strzelania prowadzonej przez instruktorów, klasa uczestniczyła również w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy. Survival – to jeden z elementów wyjazdu, jakim było poznanie zasad praktycznych umiejętności przetrwania. udział w tego typu projekcie pozostawił w głowach i sercach uczniów wiele niesamowitych i niezapomnianych doznań i wspomnień.