„KONKURS DLA SKO”

W organizowanym od niemal 50 lat konkursie pt. „Konkurs dla SKO”, PKO Bank Polski co roku nagradza kilkaset szkół, które w programie SKO wykazały się największą aktywnością i pomysłowością. Pod koniec roku szkolnego szkoły podsumowują to, co robiły w ramach SKO przez ostatnie kilka miesięcy, a efekty swojej pracy przedstawiają w pracy konkursowej – kronice elektronicznej. Wypełniają też kartę zgłoszeniową. Następnie regionalne komisje ocen przeglądają prace konkursowe i wybierają laureatów etapu regionalnego oraz wskazują prace, które przechodzą do etapu krajowego.
Celem konkursu jest edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży w zakresie różnych form oszczędzania oraz wyrobienie w nich nawyku świadomego oszczędzania, a zwłaszcza:
• szerzenie wiedzy związanej z systematycznym oszczędzaniem,
• wyzwolenie inicjatywy i pomysłowości w samodzielnym wypracowywaniu dochodów,
• zachęcenie jak największej liczby uczniów do nauki oszczędzania w ramach programu SKO,
• inicjowanie wydarzeń związanych z popularyzacją oszczędzania,
• edukacja młodzieży związana z wiedzą dotyczącą działalności PKO Banku Polskiego,
• wzmacnianie relacji pomiędzy środowiskiem szkolnym, lokalną społecznością oraz PKO Bankiem Polskim, np. w aspekcie edukacyjnym poprzez udział w prelekcjach w oddziałach Banku.
Nasza szkoła zdobyła nagrodę III stopnia (nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł) w Etapie Regionalnym Konkursu dla Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2014/2015.

Małgorzata Gola