Mistrzostwa SP nr 25 w Kielcach w szachach w roku szkolnym 2023/24

Mistrzostwa Szachowe SP nr 25 odbyły się w dniu 16.03.2024r. Wzięło w nich udział 23 uczniów tej szkoły, oraz 3 uczniów z innych szkół podstawowych i jeden przedszkolak. Szachiści spoza SP nr 25 grali poza konkursem i stanowili 15% ogółu uczestników. Wszyscy grali w jednej grupie, a w końcowej ocenie wyników wyodrębniono trzy kategorie: uczniowie klas I-II, uczniowie klas III-V i uczniowie klas VI-VIII. Najwięcej graczy to uczniowie klas najmłodszych (I-II) których było aż 15 (56%), z klas IIIVI – 9 uczestników (33%), a z klas VII-VIII zaledwie 3 (11%). Dziewczynki stanowiły prawie 1/4 uczestników. Wśród uczestników dominowali początkujący szachiści dla których był to pierwszy lub drugi turniej w życiu, ale byli też zawodnicy grywający na co dzień w szachowych klubach. Liczbę graczy z uwzględnieniem wyodrębnionych kategorii oraz z podziałem na klasy przedstawiono w tabelach poniżej.

Turniej odbył się w wydzielonej na ten cel części stołówki szkolnej. Każda szachownica była umieszczona na osobnym stoliku, a gracze byli w dużej odległości od siebie co stwarzało im bardzo dobre warunki do gry. Turniej przebiegał w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Nie zanotowano żadnych protestów, ani nie odnotowano niesportowej postawy zawodników. Poziom zawodników był wyrównany – tylko 4 osoby uzyskało poniżej 30% możliwych do zdobycia punktów. Wyłoniono najlepszych szachistów szkoły.

Zwycięzcy turnieju

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach