Narodowe Czytanie dzieł Henryka Sienkiewicza

„ Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy,

albo zapomni o tym co mu dolega,

albo zaśnie – w każdym razie wygra…”

Henryk Sienkiewicz

W ramach ogólnopolskiej akcji  odbyło się 11 września 2014 r. w czytelni  Narodowe Czytanie powieści Henryka Sienkiewicza. Pani Hanna Grabowska – aktorka Teatru „Kubuś” w Kielcach przeczytała fragmenty „W pustyni i w puszczy”. W imprezie czytelniczej wzięli udział uczniowie klas piątych szczególnie zainteresowani twórczością tego wybitnego pisarza. Dla wielbicieli twórczości Henryka Sienkiewicza była to prawdziwa uczta duchowa. Na zakończenie imprezy uczniowie zadawali pytania dotyczące teatru i  pracy aktora oraz wręczyli naszemu gościowi symboliczną różę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA