Nasi pływacy z sukcesami na Mistrzostwach Kielc!

W piątek 26 stycznia, na pływalni FOKA w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Kielc Szkół Podstawowych w pływaniu klas VII – VIII. Rywalizacja przebiegała na następujących dystansach: 50m stylem dowolnym, 100m stylem klasycznym 50m stylem motylkowym, 100m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym, 100m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym, 100m stylem zmiennym, sztafeta 4x50m st. dowolnym. Mimo nielicznej reprezentacji naszej szkoły (6 osób) nasi pływacy pokazali innym zawodnikom kto najlepiej pływa w Kielcach!. W klasyfikacji medalowej nasza szkoła zajęła I miejsce i wywalczyła 11 medali (8 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy). W punktacji drużynowej zajęliśmy III miejsce, zdobywając 167 punktów (tylko 3 punkty mniej od szkoły na II miejscu). Sukces naszych najstarszych pływaków (W. Nagórna, A. Haczkiewicz, M. Andrzejczak, O. Prus, J. Kundera, F. Lis) jest tym większy, że w zawodach brało udział aż 17 kieleckich szkół. Brawo wy!