Obchody kolejnej rocznicy urodzin patrona naszej szkoły- Kornela Makuszyńskiego.

Święto Patrona Święto Patrona DSCF1913 DSCF1920 DSCF1922 DSCF1924 Święto Patrona

„Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu…”

Chyba każdy dzieciak w szkole wie, kto jest autorem powyższych słów. Towarzyszą one uczniom naszej placówki od chwili, kiedy po raz pierwszy przekroczyli jej mury. Oczywiście osobą, która je wypowiedziała, jest nasz wspaniały patron – Kornel Makuszyński. Pamiętamy o nim przez cały rok, ale szczególnie w dniu rocznicy jego urodzin. Tegoroczne obchody tego święta były jak zwykle  bardzo huczne. Konkursów i zabaw związanych z pisarzem oraz jego życiem odbyło się sporo. Uwieńczeniem całej zabawy urodzinowej było przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy Ic, IIe oraz IVf,  które mogliśmy wspólnie obejrzeć w szkolnej auli. Uczniowie zaprezentowali wszystkim zgromadzonym gościom bardzo wesoły i inspirujący program artystyczny. Na scenie mogliśmy obejrzeć samego pisarza, kolorowe postacie z jego książek, a także popisy taneczne uczennic z klasy Ic. Całość inscenizacji dopełnił jak zwykle świetny występ szkolnej grupy wokalnej.  Podsumowaniem zabawy było wręczenie nagród laureatom „Urodzinowego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Kornela Makuszyńskiego”.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a całej braci szkolnej przypominamy
o tym, aby co dzień wcielali w życie słowa naszego opiekuna i szeroko się uśmiechali!!!

A oto lista zwycięzców:

Monika Tomasik ( klasa IIIb) – I miejsce- tytuł „ Mała Makuszynka Roku 2014”

Magdalena Stachura ( klasa IIId) – II miejsce

Lena Pawłowska ( klasa IIIe)– III miejsce

Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

Zuzanna Ludwińska ( klasa IIIg)

Jakub Padło ( klasa IIIh)

Sylwia Sałaj ( klasa IIId)

Adrianna Strugała ( klasa IIIe)

Iga Wojtera ( klasa IIIg)

Klasy IV-VI

Maria Celińska ( klasa IVb) – I miejsce- tytuł „ Makuszynka Roku 2014”

Katarzyna Majsterkiewicz ( klasa IVa) – II miejsce

Julia Palmowska ( klasa IVf) i Wiktor Kopyś ( klasa IVb) – III miejsce

Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

Aleksandra Matuszewska ( klasa Va)

Anna Zielińska ( klasa VIf)

Martyna Stanek ( klasa Va)

Mateusz Pańtak ( klasa IVa)

Natalia Wieczorek ( klasa IVg).