PANI MINISTER OBRONY NARODOWEJ W SP 25

Dnia  4 kwietnia 2014 roku w naszej szkole  doszło do niecodziennego wydarzenia. Naszą placówkę odwiedził znamienity gość – Pani Beata Oczkowicz, Wiceminister Obrony Narodowej. Pochodząca z Ziemi Świętokrzyskiej Pani polityk spotkała się z uczniami klas szóstych naszej szkoły, by opowiedzieć im i przybliżyć chociaż trochę kulisy oraz specyfikę swojej pracy. Pani Minister podczas pokazu zaprezentowała wszystkim zgromadzonym uzbrojenie będące na wyposażeniu polskiej armii, zaś   towarzyszący  jej  wojskowi pokazali i  opowiedzieli  obecnym o strojach wojskowych (zarówno o tych, których używają bezpośrednio w walce,  jak i o tych galowych). Wszyscy z dużym zaciekawieniem wysłuchali prezentacji, a co odważniejsi mogli nawet przymierzyć maskę gazową lub hełm. Goście zachęcali również naszą młodzież do tego, aby w przyszłości zasilali oni szeregi wojska polskiego, w szczególności zaś Pani Minister apelowała do dziewcząt – jak widać na jej przykładzie, kobiety z kwestią obrony narodowej dają sobie świetnie radę! Pod koniec spotkania uczniowie SP 25 serdecznie podziękowali Pani Beacie Oczkowicz za poświęcony czas i wręczyli jej kwiaty.   Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Wizyta na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

DSC00800DSC00818