Pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników

„Człowiek więdnie bez dobrej książki … jak więdnie kwiat bez słońca”.

Kornel Makuszyński

W naszej szkole uroczystość „Pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników” weszła na stałe do kalendarza imprez bibliotecznych.

W dniu 13 marca 2015 r. pierwszoklasiści odświętnie ubrani przybyli do czytelni i obejrzeli przedstawienie pt. „Bajka o smutnej królewnie” w wykonaniu uczniów klas III-VI . Nikt nie był w stanie przywrócić uśmiechu na twarzy królewny, gdyż zły czarodziej rzucił na nią czar. Dopiero gdy Moliki wręczyły królewskiej córce dar – książkę, czar został zdjęty.  Od tej pory chętnie czytała ona książki i często  się uśmiechała. Uczniowie wysłuchali wielu wierszy, „złotych myśli” i  piosenek o książkach.

Podczas uroczystości pierwszoklasiści  złożyli przyrzeczenie, że będą  szanować książki  i przestrzegać regulamin biblioteki.

Uroczystość uświetniła obecność Pana Dyrektora  Sylwestra Ozgi, Pani Dyrektor Renaty Baljon oraz Pani Dyrektor Anny Królikowskiej, którzy pogratulowali dzieciom przyjęcia do grona czytelników i  rozmawiali z nimi o  czytaniu książek oraz życzyli wielu wrażeń z przeczytanej literatury.

Pod koniec uroczystości wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki  z informacją dotyczącą godzin otwarcia biblioteki, a poszczególne klasy dyplomy.

pasowanie 035

pasowanie 030