Pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników

W dniach 26- 27 marca 20204 r. uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki. Uroczystość odbyła się w czytelni podczas lekcji bibliotecznych przeprowadzonych pod hasłem: „Biblioteka – cudowny świat książek”. Głównym celem tej imprezy czytelniczej była reklama naszej biblioteki oraz zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z jej zasobów. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z wypożyczalnią i czytelnią, dyskutowały na temat korzyści płynących z czytania oraz obejrzały różne prezentacje – m.in. dotyczące zasad korzystania z księgozbioru. Najważniejszym momentem lekcji było złożenie przez pierwszoklasistów przyrzeczenia, że będą szanować książki i regularnie korzystać z zasobów szkolnej książnicy. Nauczyciele bibliotekarze maja nadzieję, że nasza szkolna biblioteka będzie kojarzyć się uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym.