Półfinał „DZIECIĘCEJ PIŁKI RĘCZNEJ – SZCZYPIORNIAK IV”.

W czwartek, 24 maja,  odbył się w naszej szkole Półfinałowy Turniej  DZIECIĘCEJ PIŁKI RĘCZNEJ – SZCZYPIORNIAK IV. W bieżącym roku szkolnym, nasza szkoła przystąpiła do programu „Dziecięca Piłka Ręczna” realizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Głównym celem jest promocja aktywności fizycznej wśród uczniów klas I – III oraz klas IV, która realizuje program „Szczypiorniak IV”. W ramach programu uczniowie poznają zasady gry w piłkę ręczną, doskonalą swoje umiejętności w tym zakresie, a także biorą udział w sportowej rywalizacji w ramach turniejów powiatowych. Zwieńczeniem całorocznych działań będzie Turniej Finałowy Dziecięcej Piłki Ręcznej, który odbędzie się w czerwcu 2018r. Nasza reprezentacja (O. Rutkowska, K. Trela, F. Łapot, W. Durlik, M. Ziętal, M. Ciepliński, O. Nogaj, J. Siedlarz, F. Wojtyś, A. Klimczak) rywalizowała z: SP nr 11 w Kielcach, Społeczną SP w Kielcach, SP nr 39 w Kiecach,  SP Wąchock, i zajęła ostatecznie II miejsce!  Podopiecznym Pana T. Litwina serdecznie gratulujemy sukcesu!

bty