Projekt OZE/LOP – Dzień Czystego Powietrza

14 listopada, jak co roku, odbył się w naszej szkole „Dzień Czystego Powietrza”. Wydarzenie zgromadziło wiele osób zainteresowanych ochroną  środowiska. Pełen atrakcji program edukacyjno -świadomościowy dostarczył nie tylko wiedzy , ale także inspiracji do działań na rzecz czystego powietrza.  Wystawa plakatów, film autorstwa uczniów, warsztaty dla najmłodszych, pokaz dla rodziców – to główne atrakcje tego ekologicznego  święta.  A teraz szczegóły…

Każda klasa IV- VIII wykonała swój plakat z wymyślonym hasłem o czystym powietrzu. Prace zostały zaprezentowane na auli. Niektóre hasła były zabawne, inne zachęcały do refleksji nad tym jak ważne jest czyste powietrze dla naszego zdrowia i środowiska.

Kilku utalentowanych uczniów z klasy 8b nakręciło film pt: „To my odpowiadamy za nasze powietrze, za naszą przyszłość”. Pokazali w nim jak istotne jest dbanie o naszą planetę i jak małe działania mogą mieć na nią ogromny wpływ. Film stworzony przez uczniów to doskonały przykład jak młodzi ludzie mogą oddziaływać na zmiany i inspirować innych. Obraz  ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród oglądających go podczas przerw uczniów. Zaprezentowany został także rodzicom, którzy docenili wysiłki i kreatywność jego twórców.

Tego dnia najmłodsi (klasy 0) też mogli liczyć na atrakcje. Uczennice kl. 7f  zaprezentowały im montaż słowny napisany przez młodszą koleżankę z  kl.5. Wysłuchanie wierszy mogło pomóc dzieciom zrozumieć, dlaczego  czyste powietrze jest ważne dla naszego zdrowia i środowiska. Było to również doskonałym narzędziem do rozwijania wyobraźni dzieci  i wrażliwości na tematy związane z ochroną środowiska. Zainspirowało je to do stworzenia swoich własnych wierszyków o czystym powietrzu. 

Szkolny Dzień Czystego Powietrza był świetną okazją do podniesienia świadomości ekologicznej. Dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie dążyć do czystszej i zdrowszej przyszłości.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki – poniżej.
— Konkurs został zrealizowany w ramach Projektu OZE —

Archiwum