Rekolekcje wielkopostne

W dniach 23-24 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych organizowanych przez par. bł. J. Matulewicza w Kielcach.

Rekolekcje prowadził ks. Bartosz Michta, student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W czwartek wygłosił on naukę rekolekcyjną i prowadził nabożeństwo drogi krzyżowej. W piątek uczniowie uczestniczyli w Mszy św. w czasie której homilię wygłosił ksiądz rekolekcjonista. Prowadzącego rekolekcje wspomagali zarówno katecheci, jak i sprawujący opiekę nad dziećmi wychowawcy i nauczyciele.

Piątkowa Msza św. dla klas 1-3
Śpiew – tak też można się modlić! Pani Ela Ćwierz i ks. Marcin Tatar prowadzą śpiew

Rekolekcje dla naszej szkoły odbywały się w dwóch turach. W pierwszej (spotkanie od 11.00) uczestniczyli uczniowie kl. 4-8, natomiast w drugiej (spotkania od 12.30) kl. 1-3.

Droga krzyżowa dla klas 1-3

Dla „zerówkowiczów” spotkania zorganizowano w szkole, a przeprowadził je ks. Karol Stawowczyk, któremu pomagała s. Anna Świniarska.

Osiołek i palmy… z czym to się powinno kojarzyć?
Dzieci z zerówek wykonywwały m.in. prace plastyczne.

Ksiądz Proboszcz kan. Bogdan Pękacki oraz głoszący rekolekcje ks. Bartosz Michta wyrazili wdzięczność Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za współpracę i pomoc w zorganizowaniu spotkań rekolekcyjnych. W piątek jedna z Mszy św. sprawowana była w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły.

Starsze klasy na czwartkowym spotkaniu