Projekt OZE/LOP – ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

Szanowni uczniowie, nauczyciele i rodzice!

Z przyjemnością informujemy, że w ramach obchodów Światowego Dnia Bez Samochodu, który odbędzie się 22 września 2023 roku (piątek), nasza szkoła organizuje uroczystość promującą zrównoważony transport i ekologię.

Podczas tego wyjątkowego dnia zachęcamy wszystkich pracowników szkoły i mieszkańców osiedla i naszego miasta do porzucenia samochodów i wybierania bardziej ekologicznych środków transportu, takich jak rowery, piesze spacery czy komunikacja publiczna. Chcemy razem doświadczyć korzyści wynikających z aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej, dbając jednocześnie o środowisko naturalne.

Zachęcamy wszystkich w ramach naszej szkolnej aktywności do udziału i wsparcia naszych wysiłków na rzecz zrównoważonej mobilności.

Proponujemy, aby wszyscy uczniowie (klasy 4-8), ale również nauczyciele i pracownicy dotarli w tym dniu w miarę możliwości do szkoły pieszo, rowerem lub np. hulajnogą.

Zgodnie z ustaleniami wewnątrzszkolnymi teren przed wejściem głównym w godz. od 7.15 do 15.00 zostanie przygotowany jako mini parking rowerowy, odpowiednio otoczony pachołkami i ogrodzony taśmami. Dodatkowa osoba z pracowników szkoły będzie stale doglądała to miejsce. Przypominamy także, że ww. teren jest monitorowany przez kamery szkolne. Niezależnie od tych środków każdy uczeń musi indywidualnie zabezpieczyć kłódką rower na czas jego postoju w tej strefie.

W godzinach 11.45 – 12.05 (pierwsza długa przerwa) właściciele rowerów i wszyscy chętni spotykamy się przed szkołą, aby tą obecnością wspólnie zamanifestować obchody Światowego Dnia Bez Samochodu. W trakcie spotkania jako właśnie forma manifestacji przejedziemy wspólnie rowerami jedną rundę wokół szkoły. Wszyscy cykliści obowiązkowo zabierają do szkoły kaski ochronne!!!

Z góry dziękujemy za zaangażowanie i współpracę wszystkich w tym dniu – zjednoczeni wokół jednego wspólnego celu.

Pozdrawiamy wszystkich i do zobaczenia w piątek.
Dyrekcja i n-le LOP

— Konkurs realizowany w ramach Projektu OZE —