„WITAJ MAJ, TRZECI MAJ…!” – OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Nasza Ojczyzna w swej długiej historii przeżywała wiele  wzlotów i upadków. Po czasach kryzysu i zniewolenia, 3 maja 1791 roku  Sejm Czteroletni zatwierdził szereg reform i uchwalił nową konstytucję. To istotne wydarzenie nie może zostać zapomniane, więc co roku w naszej szkole z nostalgią przypominamy sobie o tych doniosłych i jakże ważnych dla każdego Polaka wydarzeniach. Z tej to właśnie okazji mogliśmy  uczestniczyć w przygotowanym przez wychowanków SP 25 pięknym apelu. Wątki zaczerpnięte z historii Polski przeplatały się z piękną recytacją wierszy oraz chóralnymi wykonaniami pieści  patriotycznych. Uczniowie wraz z opiekunami w ciszy i skupieniu wysłuchali przygotowanej akademii. Ten wyjątkowy dzień przypomniał nam wszystkim, że to właśnie dzięki odwadze i poświęceniu naszych rodaków, my możemy dziś żyć w wolnej, niepodległej i demokratycznej Polsce.