Wycieczka przyrodniczo – ekologiczna

3.04.2023 r. w ramach realizacji kolejnego etapu międzyszkolnego projektu edukacyjno – informacyjny pod hasłem „Nasza droga do czystego powietrza” dot. zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej, uczniowie klas ósmych z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce ekologiczno – przyrodniczej przygotowanej przez naszych nauczycieli: Artura Staniszewskiego i Jolantę Domagałę. Głównym jej celem było poznanie różnorodności form ochrony przyrody występującego w naszym sąsiedztwie na terenie miasta Kielce. Podczas pieszej wycieczki poznaliśmy m.in.: Rezerwat Skalny Ślichowice im. Jana Czarnockiego,  Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Grabina-Dalnia, Rezerwat przyrody Karczówka – rezerwat krajobrazowy, który leży w obrębie Chęcińsko – Kieleckiego Parku Krajobrazowego. W drodze powrotnej podziwialiśmy zlokalizowany w rejonie ul. Piekoszowskiej Dąb Szypułkowy będący tu pomnikiem przyrody. Na każdym etapie wędrówki poznawaliśmy poszczególne elementy walorów krajobrazowych oraz kulturowych odwiedzanych miejsc. Na zakończenie uczniowie otrzymali zebrane w formie pisemnej kompendium wiedzy o obejrzanych w trakcie wycieczki formach ochrony przyrody. Mimo mroźnej pogody był to mile spędzany czas. Poniżej zapraszamy na fotorelację z wycieczki.

Linki do zwiedzonych form przyrody:

1. Rezerwat Skalny Ślichowice im. Jana Czarnockiego;
  2. Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Grabina-Dalnia;