Znów jesteśmy najlepsi w pływaniu!!!

W czwartek, 18 lutego, na pływalni Foka na osiedlu Barwinek w Kielcach odbył się finał Puchar Kielc Szkół Podstawowych w pływaniu. Rywalizowało osiem najlepszych kieleckich szkół.  W sumie w zawodach uczestniczyło 220 młodych adeptów pływania, z klas I – VI. Najlepsza w finałowej rywalizacji okazała się nasza szkoła, która wywalczyła w końcowej klasyfikacji 333 punkty (156 chłopcy i 177 dziewczęta). Dwa kolejne miejsca na podium zajęły: Szkoła Podstawowa numer 27 z Kielc – 215 punktów i Szkoła Podstawowa numer 28 z Kielc – 202 punkty. Trzy najlepsze szkoły oprócz dyplomów i efektownych pucharów otrzymały też bony o wartości – odpowiednio 2000, 1500 i 1000 złotych. Najlepszych dekorowali między innymi Wojciech Dębski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Michał Jurecki, znany i utytułowany piłkarz ręczny Vive Tauron Kielce oraz reprezentant Polski w szczypiorniaku. Drugie miejsce w indywidualnej klasyfikacji  chłopców zajął  Jan Fortuński – uczeń klasy VIg. – wygrał na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, dobry wynik uzyskał też w rywalizacji na 50 metrów stylem dowolnym. W klasyfikacji dziewcząt całe podium należało do naszej szkoły – Kinga Węska – uczennica klasy VIb –  wywalczyła złoto, a najbardziej była  zadowolona ze startu na 50 metrów stylem dowolnym, na tym dystansie uzyskała czas bliski mojego rekordu życiowego. II miejsce zajęła Patrycja Wira – klasa VIe, a III miejsce Aleksandra Gawicka z klasy VIc. Sukcesy odnotowaliśmy również w rywalizacji sztafet – dziewczęta na dystansie 4x50m stylem dowolnym zajęły I ( Kinga Węska – VIb, Patrycja Konopka – VIg, Partycja Wira – VIe,  Zuzanna Nowak – Vb)  i II miejsce ( Aleksandra Gawicka – VIc, Julia Gil – VIe, Oliwia Maciążek – Ve, Wiktoria Postrach – Vd). Chłopcy na tym dystansie byli najlepsi i zajęli I miejsce (Jan Fortuński – VIg, Marcin Zaczek – VId, Kamil Krasoń – Vf,   Stępniak Mikołaj – Vf ). Wszystkim pływakom serdecznie gratulujemy sukcesów!!!!