Wisdom of Life

Program działań w ramach kampanii „Szkoła bez przemocy”

  1. Szkolny Dzień Życzliwości w jego ramach:
    • inscenizacja dla uczniów klas I-VI „Magiczne słowa”, której celem jest przekazanie informacji na temat właściwego zachowania się w różnych sytuacjach, zaprezentowanie inscenizacji rodzicom,
    • z okazji Światowego Dnia Życzliwości ustwione zostanie na korytarzu szkolnym Drzewko życzliwości na którym każdy będzie mógł zamieścić życzenia, napisać coś miłego do kolegów, przyjaciół, nauczycieli oraz rodziców,
    • plebiscyt na najżyczliwszą osobę w klasie,
    • wybory najżyczliwszego kolegi oraz koleżanki na poziomach klas – odznaczenie uczniów „Orderem Życzliwości”.
  2. Stworzenie „Alei życzliwości” zawierającej afisze, plakaty wykonane przez uczniów uczestniczących w plebiscycie na najbardziej.
  3. Projekt pod hasłem „Klasy pierwsze w szkole” – cykl imprez integrujących uczniów, nauczycieli oraz rodziców – raz w miesiącu każda klasa pierwsza prezentuje się na forum szkoły, przygotowując krótką inscenizację lub taniec czy piosenki. Wspólnie z dziećmi bawią się rodzice, którzy odgadują zagadki dotyczące życia klasowego. Uczniowiez każdej klasy wykonują również plakaty „Moja klasa jest wyjatkowa…”, które zdobią korytarze szkolne przez cały rok szkolny.
  4. Konkurs plastyczny dla klas V-VI – „Stop agresji – tak kulturze”.
  5. Udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Wołanie o pomoc”.
  6. Konkurs literacki dla klas III-IV „Mądra głowa grzeczne słowa” czyli rymowanki o grzeczności.
  7. Zaktywizowanie rodziców i zorganizowanie szkolnego panelu dyskusyjnego pod hasłem: „Porozumiewamy się bez przemocy”.
  8. Wykład dla rodziców w ramach zebrań z rodzicami „Problem kary i nagrody w wychowaniu”.
  9. Realizacja programów profilaktycznych: „Veto wobec przemocy”, „Spójrz inaczej na agresję” oraz „Start”.
  10. Przystąpienie szkoły do ogólnopolskiego programu „Porozumienie w szkole”, szkolenia nauczycieli w ramach realizacji projektu.
  11. Sobotni piknik – impreza dla dzieci oraz społeczności lokalnej, podczas której uczniowie, rodzice, nauczyciele stworzą „łańcuch życzliwości i zgody” wokół obiektu szkoły, razem wykonają piosenkę oraz przyłączą się do wspólnego zdjecia symbolizującego porozumienie w szkole.

Archiwum