Konkurs „Kielce tęczą malowane”

Serdecznie zapraszamy dzieci

do udziału w konkursie plastycznym

„Kielce tęczą malowane”

Organizator:

Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach ( www.mdkkielce.pl )

Przykładowe tematy prac:

wczoraj widziałem coś ciekawego, wycieczka do teatru, miejski ruch,

miasto w budowie, ciekawe miejsce, najbardziej lubię się bawić w…,

ilustracja do legendy związanej z Kielcami,

uliczna zabawa, pokazy artystyczne pod gołym niebem itp.

Dzieci z pewnością będą miały wiele innych ciekawych pomysłów na realizację tematu„Kielce tęczą malowane”.

Prace proszę dostarczyć do wychowawcy

w terminie do 8maja 2013

Odpowiedzialna:Jolanta Wójcikowska

Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, w dwóch kategoriach wiekowych.

2. Format prac: min. A3 – max. A2.

3. Technika wykonania prac: rysunek (kredki, flamastry, markery, tusz kolorowy),

malarstwo (farby plakatowe, akwarelowe, temperowe, akrylowe, emulsyjne, pastele olejne, pastele suche), monotypia.

4. Prace nie zgodne z Regulaminem nie będą oceniane (np. wyklejanki, bibułowe kuleczki, kompozycje z materiałów sypkich).

5. Prace nie mogą być składane ani rolowane.

Cele konkursu:

· Rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej kulturą i sztuką miasta Kielce i regionu świętokrzyskiego.

· Popularyzacja architektury i zabytków Kielc.

· Rozwijanie wyobraźni i fantazji poprzez legendy i opowieści związane z Kielcami.

· Prezentacja możliwości twórczych dzieci (rysunek, malarstwo) i doskonalenie umiejętności swobodnej wypowiedzi plastycznej.

· Pogłębianie umiejętności posługiwania się różnorodnymi technikami plastycznymi

z zakresu rysunku i malarstwa (rysunek – tuszem, patykiem, piórkiem, kredkami,

flamastrami, markerami; malarstwo – pastele olejne, suche, farby różnego rodzaju).