Zajęcia z edukacji patriotycznej z okazji 73. rocznicy zbrodni katyńskiej

„Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie”

Adam Mickiewicz

Zajęcia z edukacji patriotycznej z okazji 73. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Tradycyjnie w kwietniu odbywają się w czytelni zajęcia z edukacji patriotycznej dotyczące zbrodni katyńskiej organizowane przez nauczyciela bibliotekarza G. Okólską.

W latach ubiegłych zaproszenia do czytelni przyjęli przedstawiciele  Stowarzyszenia „Kielecka Rodzina Katyńska” ( Prezes Stowarzyszenia Pani Anna Łakomiec oraz Pani Iwona Strygner, Pani Alina Nowak , Pani Wanda Sałek, a także Pan Tadeusz Bartnik), którzy opowiadali uczniom o swoich przodkach zamordowanych w Katyniu i innych miejscowościach.

W tym roku tj. 29 kwietnia 2013 r. o tragedii Polaków na wschodzie opowiedział zaproszony przedstawiciel Archiwum Państwowego w Kielcach Pan Hubert Mazur. W zajęciach zorganizowanych tym razem przez G. Okólską i M. Kuberę udział  wzięli uczniowie klas: Vb i Vg.  Na początku minutą ciszy uczczono pamięć naszych Rodaków, których zamordowano 73 lata temu w Katyniu oraz tych którzy zginęli trzy lata temu w katastrofie smoleńskiej. W nastrój tamtych lat wprowadził wszystkich nastrojowy montaż słowno-muzyczny. Potem Pan Hubert Mazur podczas prezentacji multimedialnej przedstawił dokumenty związane ze zbrodnią katyńską znajdujące się w zasobach Archiwum Państwowego w Kielcach.

Na zakończenie organizatorki podziękowały uczniom za piękną recytację utworów i śpiew, a Panu Hubertowi Mazurowi za przekazaną  wiedzę dotyczącą historii naszej Ojczyzny.

P1030440a P1030442a P1030443a