Konkurs recytatorski poezji patriotycznej „Strofy o Ojczyźnie”

Strofy o Ojczyźnie

17 listopada odbył się finał konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej „Strofy o Ojczyźnie”, zorganizowanego przez Halinę Osmendę, nauczyciela-bibliotekarza we współpracy z nauczycielami języka polskiego: Joanną Chmielewską Dobrosławą Gorajską. W tym roku był to jubileuszowy – dziesiąty konkurs. Zgłosiło się 24 uczniów z klas IV-VI, z których drogą eliminacji do finału zakwalifikowało się 13. Deklamowali oni wiersze o tematyce patriotycznej autorstwa znanych poetów polskich. Komisja konkursowa w składzie: dyr. Renata Baljon, oraz nauczyciele języka polskiego Joanna Chmielewska i Dobrosława Gorajska oceniła recytację i sposób interpretacji utworów poetyckich, a także dokonała wyboru najlepszych.

I miejsce zdobyły Julia Palmowska z kl. VIf i Monika Tomasik z Vb. Dwa równorzędne II przypadły Zuzannie Wrzoskiewicz (Va) i Wiktorowi Kątnemu (VI a). Na III miejscu uplasowały się Paulina Zbróg z VIg i Patrycja Piątek z Vb.

Deklamacjom swoich koleżanek przysłuchiwali się uczniowie kl. Vc, którzy zostali zaproszeni przez organizatorki konkursu. Była to dla nich niezwykła lekcja nawiązująca do niedawnych obchodów Święta Niepodległości, i zachęcająca ich do lektury piękno poezji polskiej Mottem przewodnim tego konkursu były słowa Jana Pawła II wypowiedziane w Kielcach 3 czerwca 1991 roku: „To jest moja matka ta ojczyzna!”.

DSCF2407DSCF2421DSCF2436DSCF2440DSCF2441