Spotkanie z uczestnikiem Powstania Warszawskiego

„…Bo nie wszystkim pomógł los

Wrócić z leśnych dróg ,

Gdy kwitły bzy…”

Janusz Kondratowicz

Spotkanie z  uczestnikiem Powstania Warszawskiego Panem Jerzym Zawadzkim.

W związku z  przypadającą w maju kolejną rocznicą zakończenia II wojny światowej 29. 05. 2014 r. odbyło się w czytelni  spotkanie z naocznym świadkiem okupacyjnej  rzeczywistości.  Zaproszenie do naszej szkoły przyjął Pan Jerzy Zawadzki – uczestnik Powstania Warszawskiego. W dwugodzinnych zajęciach wzięły udział klasy : Vd i VId oraz laureaci konkursu plastyczno-literackiego „Czas wojennej grozy i bohaterstwa ocalmy od zapomnienia”.

Na początku uczniowie obejrzeli  nastrojowy program artystyczny,  a potem pani G. Okólska wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy wykonali piękne prace plastyczne lub napisali wiersze o  tematyce wojennej.

Następnie Pan Jerzy Zawadzki opowiadał o trudnych dla naszej Ojczyzny latach II wojny światowej, o swoim dzieciństwie w okupowanej stolicy i pobycie w obozie koncentracyjnym. Uczniowie dowiedzieli się,  jak wielkim okrucieństwem i złem jest każda wojna, oglądali pamiątki rodzinne Gościa, a potem zadawali pytania.

Na zakończenie zajęć pani G. Okólska podziękowała Panu Jerzemu Zawadzkiemu za przekazaną naszym uczniom wiedzę historyczną oraz za wspaniałą lekcję patriotyzmu.

DSC00960 DSC00957 DSC00961 DSC00980 DSC00951