Strofy o Ojczyźnie

13 listopada odbył się w czytelni konkurs recytatorski poezji patriotycznej „Strofy o Ojczyźnie”, zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy we współpracy z nauczycielami języka polskiego.

Wzięło w nim udział 8 osób z klas VI–VIII, które recytowały wiersze o tematyce patriotycznej autorstwa znanych poetów polskich. Komisja konkursowa w składzie: p. Joanna Chmielewska, p. Małgorzata Trębaczkiewicz, p. Grażyna Okólska wyróżniła spośród uczestników troje uczniów.

I miejsce zdobyła w tym roku Iga Kromer (8b). IIMaciej Więckowski (6e), a III – Maja Twarowska (VIIb).

Zmagania konkursowe obserwowali uczniowie kl. VIIIb, którzy przybyli do czytelni w czasie lekcji języka polskiego uczestnicząc tym samym w ciekawych zajęciach o tematyce patriotycznej.