Strofy o Ojczyźnie

12 listopada odbył się finał konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej „Strofy o Ojczyźnie”, zorganizowanego przez Halinę Osmendę, nauczyciela-bibliotekarza we współpracy z nauczycielami języka polskiego: Joanna Chmielewską i Natalią Burczyn. W tym roku był to już dziewiąty konkurs,                         do którego zgłosiło się 24 uczniów z klas IV-VI.

Do finału zakwalifikowało się 12 uczennic, które najpiękniej deklamowały wiersze  o tematyce patriotycznej autorstwa znanych poetów polskich. Komisja konkursowa w obecności p. dyr. Anny Królikowskiej oceniała recytację i sposób interpretacji utworów poetyckich, wybranych przez uczestników konkursu.

I miejsce zdobyła Julia Dziuba z kl. VI a. Dwa równorzędne II przypadły Oliwii Zynek (VIa) i Annie Zielińskiej (VIf). Na III miejscu uplasowała się Anna Sikora z Vc.

Deklamacjom swoich koleżanek przysłuchiwali się uczniowie kl. VIc, którzy zostali zaproszeni przez organizatorki konkursu. Oni również wybrali swoje faworytki, które tym razem pokryły się z ocenami komisji.

Była to dla wszystkich lekcja podsumowująca obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ukazująca uczniom piękno literatury ojczystej. Mottem przewodnim, jak zawsze podczas tego konkursu były słowa Jana Pawła II: „Wy macie przenieść ku przyszłości całe olbrzymie doświadczenie dziejów, któremu na i mię Polska”

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAimage003 image004 image005 image006 image007