Szkolny Konkurs Recytatorski „Ptaki wokół nas”

W ramach szkolnych obchodów  Tygodnia Kultury Języka 24 maja 2019 r.  w czytelni odbyła się  impreza czytelnicza oraz  Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem  „Ptaki wokół nas”.  Zaproszony do naszej szkoły  Gość – językoznawca, miłośnik przyrody dr Janusz Wróblewski, wygłosił wykład dotyczący nazewnictwa ptaków. Uczestniczący w  imprezie uczniowie klasy VIIb i VIIe  obejrzeli przywiezioną z Azylu Ptasiego  w Ostrowie sowę Irenkę,  słuchali  ptasiego śpiewu ,  a także oglądali wystawę książkową „Ptaki w literaturze”. Prawdziwą ucztą  duchową  była recytacja wierszy o naszych skrzydlatych przyjaciołach. w wykonaniu uczniów klas IV-VIII,  którzy  zgłosili się do udziału w konkursie recytatorskim. Deklamacje utworów poetyckich oceniała komisja, której przewodniczył   zaproszony Gość.